Marka Patent Tescil Ofisi

Tasarım Tescil Hakkı;

Tasarım haklarının kazanılması açısından, yeni olan, daha önceden hiçbir yerde ile paylaşılmamış ayırt edici vasfına sahip tasarımların hakkı tasarımın müracaat sahibi adına ait olması adına oluşturulan sistem çerçevesinde tasarım tescil yapılması gerekli olup. Tescil işlemlerinde hak sahipliği başvuru sahibi tarafından alınabilmesi için tescil başvuru işlemin yapılması zorunludur.

Her tasarımın tasarım tescil edilemez. Toplum ahlakına aykırı ters düşen, kamu düzenini bozacak ürünlere ait işlem yapılması kanunen yasaktır. Aynı zamanda belirgin ayırt edicilik özelliği bulunmayan, yenilik vasfına haiz olmayan taklit amaçlı kullanılan tasarımlar Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından tescil edilip koruma kapsamına alınması mümkün değildir.

Tasarım tescil işlemleri Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından gerçekleştirilir. Türk Patent tarafından yapılan tescil işlemleri Türkiye sınırları içinde koruma sağlamaktadır. Eğer yurt dışı bir ülkede tasarım tescil korunma sağlanmak isteniyor ise başvuru yapılacak ülkenin işleyiş prosedürüne göre, tasarım tescil başvuru yapılması gerekmektedir

Adresimiz

Barboros Hayrettin Paşa Mah 1988. Sokak No:4 Papatya 1 Residence Kat:6 D:82 Esenyurt-Beyliküzü/İstanbul

Telefon

0212 452 77 70

0530 833 36 26

Email

info@patenttescil.com.tr

Marka ve Patent Tescil Sorgula

Patent Marka tescil araştırması ve marka tescili durumu ve bilgileri hakkında ücretsiz araştırma yapalım.


 
Dakika Reklam