Marka Patent Tescil Ofisi

Yurt Dışı Marka Tescil;

Yurt dışı marka tescil işlemleri hangi ülkede yapılmış ise sadece o ülke üzerinde geçerliliği olan ve müracaat sahibine hak sahipliği tanıyan işlemlerdir.

Müracaat sahipleri markalarını hangi ülkede tescil ettirmek istiyorlarsa o ülkede başvuru işlemi yapmak zorundadır.

Dünyanın tüm ülkelerinde Yurt dışı tescil işlemleri, Madrid Protokolü kapsamında Wipo başvurusu, Avrupa Topluluk marka başvurusu, Avrasya Bölgesel marka tescil başvurusu, Afrika ülkeleri birliği marka tescili (Oapi), Arap Birliği marka tescili

Yurt Dışı Marka Maliyeti;

Yurt dışı tescil işlem maliyetleri, Marka tescili yapılmak istenen ülke sayısına göre değişkenlik göstermektedir. Bahsi geçen protokoller içerisinde yada Ulusal başvuru olarak direk istenilen ülke de marka işlemi gerçekleştirilebilir maliyet olarak başvuru sahibine farklılık yaratır Özellikle Arap ülkelerinde elçilik çeviri ücretleri çok yüksektir. Başvuru yapılan ülkeler için antlaşma söz konusu ise öncelikle bu kanallara başvuru yapılarak işlemler yürütülebilir.

Yurt Dışı Tescil Nasıl Yapılır

Yurt dışı tescil için vatandaşı olmadığınız bir ülkede tescil başvurusu yapabilmek için o ülkede yetkili vekil yada wıpo üzerinden tescil işlemi yapılabilmektedir. Ülkesel bazlı işlemlerde ayrı ayrı vekil ile çalışmak o ülkenin kendi iç mevzuatına göre yapılır.

Adresimiz

Barboros Hayrettin Paşa Mah 1988. Sokak No:4 Papatya 1 Residence Kat:6 D:82 Esenyurt-Beyliküzü/İstanbul

Telefon

0212 452 77 70

0530 833 36 26

Email

info@patenttescil.com.tr

Marka ve Patent Tescil Sorgula

Patent Marka tescil araştırması ve marka tescili durumu ve bilgileri hakkında ücretsiz araştırma yapalım.


 
Dakika Reklam